Trygghet, kompetens & ansvar

En långsiktig lösning för er ekonomihantering.

Den lokala redovisningsbyrån på Bjärehalvön

TP-Byrån grundades 1953 i Helsingborg av Tord Paulsson. Det är hans initialer som fortfarande lever kvar i företagsnamnet. 

Sedan 1973 har TP-byrån hjälpt företag med ekonomihantering från kontoret i Förslöv. 

Idag ägs och drivs företaget av Karin Eriksson och Emma Rutholm.

Bild av medarbetarna på TP-Byrån i Förslöv

Fotograf: Eva Lie

Våra kunder

Vår kundkrets utgörs i huvudsak av mindre och medelstora företag, med stor branschspridning. Alla har en sak gemensamt, de behöver hjälp med redovisning, skatt och lön. Detta är vi proffs på och därför kan vi ta emot de flesta företag.

Våra medarbetare

Emma Rutholm
VD & Redovisningskonsult

Telefon: 0431-44 38 95
Email: emma.rutholm@tb-byran.se

Karin Eriksson
Partner & Auktoriserad redovisningskonsult

Telefon: 0431-44 38 92
Email: karin.eriksson@tp-byran.se

Elna Andersson
Auktoriserad redovisningskonsult

Telefon: 0431-44 38 93
Email: elna.andersson@tp-byran.se

Anders Ohlsson
Auktoriserad redovisningskonsult

Telefon: 0431 – 44 38 96
Email: anders.ohlsson@tp-byran.se

Lars Bratt
Auktoriserad redovisningskonsult

Telefon: 0431-44 38 94
Email: lars.bratt@tp-byran.se

Maritta Hallin
Auktoriserad redovisningskonsult

Telefon: 0431-44 38 91
Email: maritta.hallin@tp-byran.se

Är du företagare? Vi hjälper dig!

Vi arbetar med företag över hela Sverige. Kontakta oss
för en kostnadsfri konsultation.